Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
707 postów 3271 komentarzy

NUDA VERITAS

57KerenOr - Nuda Veritas (Naga Prawda!) Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi nauki zwodnicze i prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. 57kerenor@gmail.com

TRZYNASTU APOSTOŁÓW!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem!

 

Wielu ludzi na tym Portalu nienawidzi Chrystusowego Apostoła, którym był Paweł.

Nie interesuje ich zdanie Apostoła Piotra, który bardzo pochlebnie się o nim wyraził. (Zobacz: 2 List Piotra 3/13-16)! Zacietrzewienie to ciężka choroba.

 

Listów Pawła wynika, że musiał również udowadniać swoje Apostolstwo innym. Wielu było niedowiarków. Wielu złośliwców i fałszywych oskarżycieli! (Zerknij: 1 List do Koryntian 9/1, 2)

 

Ale dajmy temu tymczasem spokój...

 

Może inaczej: Pan Jezus wybrał 12 Apostołów. Każdego z nich powołał osobiście począwszy od Piotra aż do Judasza, który Go wydał!

 

Dowód 1:

 

"(12) W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. (13) Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i  wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: (14) Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; (15) Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; (16) Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą". 

 

Ewangelia według Łukasza 6/12-16

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

Dowód 2:

 

"(70) Na to rzekł do nich Jezus:  Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem. (71) Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać".

 

Ewangelia według Jana 6/70, 71

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

Dowód 3:

 

"(16) Ustanowił więc Dwunastu: Szymona, któremu nadał imię Piotr; (17) dalej Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, którym nadał przydomek Boanerges, to znaczy synowie gromu; (18) dalej Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Tadeusza, Szymona Gorliwego (19) i Judasza Iskariotę, który właśnie Go wydał".

 

Ewangelia według Marka 3/16-19

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

 

Przydatne cytaty!

 

Jeżeli Czytelnik zechce to przeczyta również fragment z Ewangelii według Mateusza 10/1-4, 6, 16, oraz 11/1!

 

Bardzo ważne zdanie Bożego Syna! Bardzo ważne...

 

"(16) Nie wyście Mnie wybrali, ale  Ja was wybrałem  i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje".

 

Ewangelia według Jana 15/16

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

atem Syn Boży osobiście powołał 12 Apostołów!

 

Zaraz, zaraz, coś tutaj nie pasuje. Dlaczego więc gdy umarł Judasz to Apostołowie sami wybrali Macieja i został dołączony do Jedenastu? Dlaczego rzucili losy według nauki Zakonu i  rozkazali Synowi Boga Ojca  z dwóch postawionych przez siebie uczniów wybrać tego jednego? Los padł na Macieja ale czy któryś z nich spytał Zbawiciela o to czy Maciej ma zastąpić Judasza? Nie, nie i jeszcze raz nie! (Zobacz: Dzieje Apostolskie 1/20-26)!

 

Czy oskarżyciele tutaj się znajdujący chcą uznać, że Syn Boży nie był w przypadku wyboru Macieja konsekwentny?

 

Czy oskarżyciele tutaj się znajdujący chcą winić również Ananiasza, ucznia Chrystusowego za to, że otrzymał od Pana Boga rozkaz zajęcia się Pawłem? (Dzieje Apostolskie 9/10-25)!

 

Hmmm... To ilu w końcu było Apostołów osobiście powołanych Ręką Możną Zbawiciela? Dwunastu czy Trzynastu? A może po zakończeniu życia Judasza pozostało Jedenastu wybranych przez Syna Bożego a jeden został zaproponowany przez pozostałych Apostołów?

 

ednak prawdziwie wierzący uczniowie i uczennice Chrystusowi wiedzą o tym bardzo dobrze, że w miejsce Judasza, który popełnił samobójstwo, Syn Boga Ojca powołał Saula, który potem otrzymał miano – Paweł!

 

Apostoł Paweł jadąc do Damaszku miał widzenie, którego konsekwencją było  osobiste wybranie go przez Pana Jezusa Chrystusa. Czy Apostoł Paweł wiedział, że Maciej wybrany został pochopnie? Nie wiem, być może!

 

W Liście do Galatów znajdujemy pewną ciekawą wzmiankę.

 

No ja rozumiem: List do Galatów to jedno wielkie kłamstwo. No i List do Efezjan, i do Filipian oraz bezapelacyjnie także wymysły pisał Łukasz w Dziejach...

 

Ale mnie nie interesuje zdanie szyderców. Przytoczę ten ciekawy fragment:

 

"1) Paweł,  apostoł nie z ludzkiego ustanowieniaczy zlecenia,  lecz z ustanowienia Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który Go wskrzesił z martwych, (2) i wszyscy bracia, którzy są przy mnie - do Kościołów Galacji: (3) Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa".

 

List do Galatów 1/1-3

 

https://www.biblia.info.pl/biblia.html

 

eszcze raz:

 

"Paweł,  apostoł nie z ludzkiego ustanowienia  czy zlecenia,  lecz z ustanowienia Jezusa Chrystusa i Boga Ojca(...)".

 

To prawda, z ludzkiego ustanowienia powołany został Maciej w miejsce Judasza. Pan Jezus jest konsekwentny w Swoim Działaniu. To człowiek popełnia błędy!

 

I Apostołowie nie pytając się Pana Jezusa o zdanie na ten temat rozkazali Mu z dwóch wybrać jednego.  A On wybrał osobiście tego, który cały czas Mu się sprzeciwiał. On osobiście wybrał tego, który niszczył zbory i wywlekał uczniów tam się znajdujących.

 

No i zapewne Ananiasz, który przygarnął Pawła na Rozkaz Boży to był oszust i kłamca... (Zobacz: Dzieje Apostolskie 9/10-25)!  No i Łukasz również nie był lepszy i tak zniekształcił Dzieje, że hej!

 

A najgorsze jest to, że ci oskarżyciele tutaj się znajdujący cały czas rozkazują Panu Bogu ustanawiają swoje prawa i typują swoich przedstawicieli.

 

Zatem reasumując:

 

   Pan Jezus osobiście wybrał 12 Apostołów. Jeden z nich okazał się zdrajcą, zgodnie z proroctwem. Na jego miejsce uczniowie nieprawidłowo czyniąc, rozkazali Panu Jezusowi wybrać "z dwóch jednego". (Zobacz: Psalm 109/8 oraz Dzieje Apostolskie 1/20)!

 

Syn Boga Ojca miał jednak inne plany! W miejsce Judasza powołał Pawła!

A Maciej? No cóż, bezapelacyjnie był uczniem Chrystusowym! Bezapelacyjnie. Jednak nie może człowiek powoływać drugiego człowieka na Apostoła. To Chrystusowa Sprawa jest a nie ludzka!KOMENTARZE

 • @Autor
  Mam wielki szacunek do Twojej pracy najemnej.. narobisz się, mam nadzieję, że chociaż dobrze płacą?

  Ustalmy fakty: biblia powstała około 1500 lat temu, przez kolejne kilkaset była modyfikowana.. Twoja wiedza nie pochodzi z manuskryptów mających 2000lat, setki lat manipulacji w klasztorach zrobiło swoje.. produkt finalny to biblia.. dwu częściowa..pierwsza część to mitologia żydowska, a druga to zmanipulowana bajka na potrzeby Watykanu..

  Mając powyższe na uwadze, jesteś promotorem fantazji rodem z głowy Tolkiena..

  Nie kasuj, odpisz, ja chcę zrozumieć..
 • @
  Cała ta Twoja konstrukcja myślowa bierze w łeb
  bo jeśli ludzie nie mogli wybrać zastępcę Judasza ,
  to po co "dzieje " o tym informują ?
  Po co te szczegóły o losowaniu i wybraniu Macieja ?
  Pawła nie wybrał Jezus bo ten wybrał się sam
  poza tym , zanim pojawił się na scenie to minęło
  5, 10 czy nawet więcej lat ,stąd przez ten czas ta symboliczna
  12 jakoś tam musiała funkcjonować , czyli Paweł
  nie może być w ogóle postrzegany jako jeden z tej 12
 • TRZYNASTU APOSTOŁÓW.........i ON
  LEW
 • @
  ZASADY!

  Kto miałby mi niby płacić lub u kogo miałbym wynajmować się za pieniądze pisząc tu i tam?

  No więc nie zarabiam u nikogo na pisaniu. Nie jestem Świadkiem..., Badaczem, Adwentystą Dnia Siódmego! Jednym zdaniem, nie należę do żadnej organizacji religijnej zarejestrowanej na tym ziemskim padole!

  Napisałeś: "Ustalmy fakty: biblia powstała około 1500 lat temu, przez kolejne kilkaset była modyfikowana".

  Mamy dzisiaj wgląd do przekazu greckiego. Możemy sprawdzić wiele zdań, różnych myśli i zawiłych skojarzeń. Dla Ciebie nie liczy się Boża pomoc więc zacząłem od greki jeśli chodzi o Nowe Przymierze.

  Zresztą, osobiście jestem za poprawieniem błędów zrobionych specjalnie lub przypadkowo przez tłumaczy Nowego Testamentu.

  Jak wspomniałem wyżej mamy dość kopii greckich by porównać...

  No i kopie greckie Nowego Testamentu nie mają kompletnie nic wspólnego z "papieskim Watykanem"! Ale o tym myślałem, że wiesz! Papieże raczej zwalczali Słowo Boże przez wieki i mordowali tych, którzy nieśli Naukę Zbawiciela dlatego omijam owych oszustów szerokim łukiem.

  Chciałem nie odpowiadać nie ze względu, że nie mam nic do powiedzenia ale ze względu na Twój nick bo sądzę, że to klątwa. No ale może jesteś tylko „wkurzony”. Jednak skoro byłbyś „wkurzony” to po co swój nick wykropkowujesz? Biorąc ten fakt pod uwagę, myślę, że i tak Twój wpis wyrzucę. Nic osobistego! Takie zasady. Chyba, że mi to wyjaśnisz!


  https://s6.ifotos.pl/img/135png_qsqpsra.png
 • @puuuq
  ODRZUCACIE FAKT ZA FAKTEM!

  Myślę, że Pan Jezus nie pogniewał się na Apostołów i zapewne mogło minąć trochę czasu zanim powołany został Paweł! Nie przeczę! Nie sprzeczam się!

  Apostołowie wiedzieli bardzo dobrze o tym, że to Pan Jezus wszystkich ich osobiście powołał! Popełnili błąd. Zamiast pomodlić się zgodnie z Boską Wolą w tej sprawie do Syna Bożego i oczekiwać odpowiedzi, sami podejmują decyzję i w dodatku stawiają Swojego Boga przed faktem dokonanym: Wyznaczają Mu dwóch uczniów i rozkazują wybrać Panu Bogu jednego z nich!

  Głupi przykład:

  Wyobraź sobie, że jesteś Kierownikiem Zakładu! Pewnego dnia Twoi pracownicy przyprowadzają do Ciebie pracownika i ROZKAZUJĄ CI go przyjąć na jakieś wyższe stanowisko. Mówią Ci, że przed chwilą uzgodnili, że spośród dwóch wybiorą jednego.

  No cóż, raczej taki obrót sprawy ( jako kierownikowi) by Ci się nie spodobał! To pewne! Być może Ty miałbyś już kogoś na to stanowisko!

  Dlaczego Dzieje informują o tym fakcie? No cóż, my traktujemy Dzieje jako księgę historyczną ale przecież w istocie jest to prywatny list do Teofila w którym Łukasz chce przedstawić całą sprawę bardzo skrupulatnie! Z Dziejów wynika, że również Ewangelia według Łukasza jest tego typu listem. Jeżeli więc Łukasz był skrupulatny to skrupulatnie przedstawiał fakty!

  Piszesz, że Pawła nie wybrał Pan Jezus tylko Paweł wybrał się sam?
  Hmmm... Zatem mamy tutaj do czynienia z coraz większą ilością ludzi, którzy Wam nie pasują! Których nie słuchacie!

  Najpierw odrzucony został Paweł! Na drugim miejscu dostało się Łukaszowi, który był kumplem Pawła więc pisał ponoć pod jego dyktando. Później nie uwierzono Piotrowi, który pochwalił w swoim imieniu i imieniu innych Apostoła Pawła! Teraz nikt nie wierzy, że był taki ktoś jak Ananiasz, uczeń Zbawiciela, który "zaopiekował się" Pawłem i dobrze mu życzył. Żaden z nich nie określił Pawła oszustem czy fałszywym Apostołem. Żaden z nich nie oskarżył Apostoła o zdradę Boskich Nauk!

  Jakimi więc Wy faktycznie dysponujecie faktami?

  Zauważ: Jeżeli Apostoł Paweł jest fałszywym Apostołem to do kosza wyrzucić można jego 13 listów! W zasadzie jeśli Łukasz pisał pod dyktando Pawła to i Dzieje Apostolskie są niewiarygodne! To już 14 księga. Okazuje się, że II List Piotra również można pomiędzy bajki włożyć. Zaraz, która to... No tak, 15 Księga!

  Ciekawe co jeszcze chlelibyście usunąć z Biblii. Powtórzę się: Nie rozumiecie Pawła. Nie, żebym go traktował jak kogoś tam wielkiego. Wielki jest Syn Boga Ojca a Paweł to tylko sługa.

  Jednak nie wiedzieć czemu „Wasza” biblia jest coraz cieńsza! Jak to mówił mój znajomy: "Cieńciejsza"!


  https://s6.ifotos.pl/img/135png_qsqpsra.png
 • @57KerenOr
  CISZA OZNACZAĆ MOŻE TYLKO JEDNO!

  KEREN NAPISAŁEŚ:

  //Jakimi więc Wy faktycznie dysponujecie faktami?//

  Doba już upłynęła a zwolennicy Tolkena, cisza, zwolennik nie swojej konstrukcji myślowej, też cisza, temu ostatniemu to wcale się nie dziwię bo skoro prawie nic nie napisał, to nie ma nic do powiedzenia.

  No nic, pora na małe przypomnienie: było cymbalistów wielu, ale żaden nie zagrał przy...!

  APOSTOŁ PAWEŁ, WIERNYM I ODDANYM APOSTOŁEM PANA JEZUSA, CZY TO SIĘ KOMU PODOBA CZY NIE, TAK WŁAŚNIE JEST!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 23:51:24
  //Jeżeli Apostoł Paweł jest fałszywym Apostołem //
  Nigdzie nie pisałem by był fałszywym apostołem
  a jedynie to,że nie był częścią 12 , nie znał Jezusa
  osobiście , stąd nie mógł znać lepiej Jego nauk
  od pozostałych , w tej sytuacji ,cała prawda
  o tej nauce nie jest znana bo jej główni
  animatorzy czyli t zw kościół jerozolimski
  nie zdołał zachować o niej wystarczających
  wiadomości , w każdym razie środowisko
  Jakuba nie miało zamiaru rezygnować
  z prawa mojżeszowego czyli zgodnie
  z nauczaniem Jezusa i tu pojawia się problem
  bo wg Pawła to prawo należało odrzucić
  Istnieją jeszcze inne źródła od biblii
  np teksty z Nag Hammadi , w których Jezus
  nie ma nic wspólnego z judaizmem , to oryginały ,
  których nikt od czasu powstania nie korygował
  w tej sytuacji istnieją przynajmniej trzy opcje
  nauki Jezusa ( Jakub, Paweł , gnostycy )
  czyli samo chrześcijaństwo rozumiane jako
  nowa religia oparta na judaizmie i boskości
  Jezusa jest wyłącznym dziełem Pawła , bez niego
  tej religii by nie było ale to wcale nie znaczy ,że
  sam Jezus tego chciał a tym bardziej ,że go wybrał
  i to dopiero w kilkanaście lat po śmierci
  Proszę mnie tu dobrze zrozumieć bo nie robie
  żadnych zarzutów Pawłowi bo trudno o zarzuty
  wobec kogoś , kto stoi za całą karierą chrześcijaństwa
 • @60grzegorz
  PAWEŁ ODDANYM APOSTOŁEM PANA JEZUSA!

  No cóż, Oraczowi wiele razy napisałem, że nie jestem... Tobą, no ale Oracz, jak to Oracz, wie swoje.
  Oracz oskarżył Pawła, że ten występował przeciwko Torze. Poprosiłem o dowody! Oracz oskarżył Pawła, że najpierw mordował cieleśnie a potem duchowo. Słowa i tylko słowa.

  Teraz niektórym tutejszym bywalcom przeszkadzają fakty jednak sądzą, że to nie Piotr a Łukasz to sługus Pawła. Za moment dostanie się Ananiaszowi, no chyba, że już się dostało, no bo Dzieje pisał Łukasz.

  Powtórzę się:

  Słusznie ten przez Pana Jezusa powołany Apostoł napisał:

  „Jeśli dla innych nie jestem apostołem, to jednak dla was nim jestem”!

  1 List do Koryntian 9/2

  Ktoś kiedyś zażartował sobie, że Ziemia jest płaska. Teraz wielu ludzi „oddałoby życie” za tą brednię! To samo jest z Pawłem tylko na poważnie! Jak to mówią ludziska: Paweł był fałszywym Apostołem, no bo był... fałszywym!

  Napisałeś: „APOSTOŁ PAWEŁ, WIERNYM I ODDANYM APOSTOŁEM PANA JEZUSA, CZY TO SIĘ KOMU PODOBA CZY NIE, TAK WŁAŚNIE JEST!”.

  Również tak uważam!

  https://s6.ifotos.pl/img/135png_qsqpsra.png
 • @
  To Pan Jezus powołuje uczni , a nie człowiek .
  Nie wyście Mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc wydawali , i aby owoc wasz był trwały , by to , o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu i Moim, dal wam. To przykazuje wam , abyście się wzajemnie miłowali . Ew. Jana 15,16- 17
  Pan Jezus wybrał dwunastu Apostołów , a nie trzynastu .
  Pan Jezus osobiście wybrał 12 uczni , których nazwał apostołami . I ja bym nie sprzeczał się z Panem Jezusem . No ale są tu tacy co myślą inaczej i nie zgadzają się z Panem Bogiem . Pan Jezus powołuje nie człowiek .
 • @puuuq
  PRZEDE WSZYSTKIM TO SAM ZBAWICIEL ZAPOWIEDZIAŁ PIERWSZY ZNIESIENIE STAREGO PRAWA MOJŻESZOWEGO A NIE PAWEŁ!

  Mam prośbę: Podaj jakiś cytat potwierdzający twoje zdanie, o tym, że środowisko Jakuba nie miało zamiaru rezygnować
  z Prawa Mojżeszowego. Bardzo nam to pomoże w dyskusji!

  Inna kwestia:

  To nie tylko według Apostoła Pawła Nauki Prawa Mojżeszowego należy odrzucić! To sam Pan Jezus taką zapowiedział Naukę.

  Cytat 1:

  "Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; Albowiem to jest KREW MOJA NOWEGO PRZYMIERZA, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów".

  Ewangelia według Mateusza 26/27, 28

  *

  Cytat 2:

  "Potem wziął kielich, podziękował, dał i pili z niego wszyscy. I rzekł im: To jest KREW MOJA NOWEGO PRZYMIERZA, która się za wielu wylewa".

  Ewangelia według Marka 14:23-24

  *

  Cytat 3:

  "Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to NOWE PRZYMIERZE WE KRWI MOJEJ, która się za was wylewa".

  Ewangelia według Łukasza 22:20 

  *

  Apostoł Paweł zatem potwierdza Naukę, którą Zbawiciel przekazał swoim uczniom gdy mówi:

  "(...) Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to NOWE PRZYMIERZE WE KRWI MOJEJ; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją".

  1 List Apostoła Pawła do Koryntian 11:25 

  O Nowym Przymierzu już dawno temu prorokował Jeremiasz (31/31, 32, 33, 34) i właśnie na Jeremiasza powołuje się autor Listu do Hebrajczyków w rozdziale 8.

  Ów autor na temat Starego i Nowego Przymierza kończy swój wywód słowami:

  "(13) Ponieważ zaś mówi o NOWYM, PIERWSZE UZNAŁ ZA PRZESTARZAŁE; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia".

  Zatem PIERWSZE PRZYMIERZE zostało przedawnione...
  Obowiązuje NOWE PRZYMIERZE wprowadzone przez Pana Jezusa!


  Dlatego więc Pan Jezus Chrystus Powiedział:

  " To jest krew moja NOWEGO PRZYMIERZA, która się za wielu wylewa".

  Przymierze Stare zatwierdzone zostało krwią zwierzęcia...

  Przymierze Nowe zatwierdzone jest Krwią Pana Jezusa Chrystusa – Baranka Doskonałego i Ostatecznego!

  Zatem Apostoł Paweł i Autor Listu do Hebrajczyków potwierdzili Naukę Syna Bożego mówiącą o zniesieniu Zakonu.

  Dlatego ważne jest byś podał cytat, lub cytaty gdzie napisane jest, że środowisko Jakuba NIE MIAŁO ZAMIARU REZYGNOWAĆ z Prawa Mojżeszowego, choć przecież wiem, że tej nauki nie zrozumieli od razu wszyscy uczniowie Chrystusowi.

  https://s6.ifotos.pl/img/135png_qsqpsra.png
 • @57KerenOr 12:12:04
  //Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6.//
  to znana deklaracja samego Jezusa
  //Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi5.//
  a to propozycja Jakuba ale tylko dla pogan bo jest chyba jasne ,że sami żydzi zachowali go w takim rozmiarze jaki wówczas obowiązywał
  Nowe przymierze wcale nie musiało wykluczać starego , przynajmniej co do tych najważniejszych przepisów prawa mojżeszowego ,
  Nikt nie wie w jakim wymiarze Jezus proponował zmiany w tym prawie , jak daleko miały sięgać , chociaż z w/w cytatu wynika ,że nie zamierzał
  niczego zmieniać , oczywiście pojawia sie pytanie , po co w ogole jakies nowe przymierze , skoro stare też ma obowiązywać ?
  Wg mnie Jezus chciał jedynie poprawy życia i wzmocnienia wiary wśród samych żydów a Paweł z jakichś sobie znanych powodów
  wymyślił nową religię czyli generalnie uratował pamięć o Jezusie i to w najbardziej doskonałej formie
 • 13 apostoł z Plemienia Beniamina wilk drapieżny
  Nie Paweł miał głosić poganom tylko Piotr! Kim był Ananiasz? On mógł co najwyżej przedstawić Pawła apostołom, Ananiasz nie był nawet kapłanem.
  Paulus to prawdziwe imię nadane po narodzeniu Pawła,był z rodziny rzymskiej, która praktykowała Judaizm. Paweł został odrzucony przez Apostołów o czym sam mówi że wszyscy w Azji się od niego odrócili. Zaraz zacznieszmówić, że Nowe przymierze to nowe prawo i się znowu nie dogadamy.
 • @57KerenOr 23:51:24
  Trzeba przyjąć Księgi uznane za Kościół Jerozolimski wtedy już krążyły listy Pawła lecz oni ich nie przyjmowali.Sam Luter przyjął że list Jakuba to rozprawka przeciw Pawłowi i stąd odrzucił ten list
 • @puuuq
  MOJA ODPOWIEDŹ!

  Witaj!

  Ze względu na obszerność mojej odpowiedzi do Ciebie, wkleiłem ją jako artykuł który znajdziesz na stronie:

  https://57kerenor.neon24.pl/post/150971,testament-syna-bozego-z-chwila-jego-smierci-nabral-mocy

  Tytuł artykułu: "TESTAMENT SYNA BOŻEGO, Z CHWILĄ JEGO ŚMIERCI NABRAŁ MOCY!".

  https://s6.ifotos.pl/img/135png_qsqpsra.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TAGI

ULUBIENI AUTORZY